S paní Andresovou jsme spolupracovali na dvou projektech, v obou případech šlo o deskové hry určené rodinám s dětmi. Při výběru ilustrátora jsme hledali někoho, kdo dokáže vizuálně vyjádřit naše představy, ale zároveň bylo důležité, aby dokázal přesně zachytit architektonické prvky konkrétních míst použitých ve hrách. Navíc jsme potřebovali člověka, se kterým bychom mohli tvořit na dálku, aniž bychom se fyzicky potkali. Paní Magda dokonale splnila naše očekávání a spolupráce s ní byla mimořádně efektivní, konstruktivní a vyústila ve dva mimořádně úspěšné a oblíbené produkty. Pokud hledáte profesionála, který se dokáže naladit na vaše představy a očekává nejvyšší kvalitu práce, rozhodně tuto dámu doporučuji.

Ing. Lucia Gašparová
majitelka brandbuildingové agentury ya vydavatelství
altamagica.sk lucia@gashpar.sk

Magda má obrovský talent a rozhodně ji doporučuji každému, kdo hledá ilustrace, které mají duši a velkou hloubku sdělení. Mám tu čest s ní spolupracovat přes rok na projektu občanské iniciativy Alternativa D3, z. s. a každá z jejích ilustrací i grafik nám na sociálních sítích a prezentacích přináší vyšší konverze a dosahy. Ráda ji doporučuji i dále svým kolegům a známým, kteří hledají opravdu schopnou ilustrátorku a grafičku. Jsem ráda, že ji mohu doporučit i zde.

Michaela Závodná
marketingová a projektová managerka
www.alternativad3.cz

S Magdou Andresovou průběžně spolupracujeme na tvorbě učebních materiálů už sedm let a celou tu dobu se stále divím, že jsem měla takové štěstí. Magda velmi citlivě vystihne vždy přesně to, co potřebuju: dospělé postavy i děti s jejich emocemi, napětím, pohybem, dramatickou akcí, zvířata, předměty, místa a další. Je otevřená připomínkám a když je potřeba něco změnit nebo opravit, je velmi vstřícná a trpělivá. Do projektů vnáší vlastní představy a nápady, které mou původní vizi často obohatí. Při práci na slovníčku bylo často na ní, jak jednoduchým obrázkem vystihnout význam třeba ke komplikovanější anglické frázi, ale pokaždé si poradila, obrázky jsou zcela jasné a děti jim rozumí. Když někdy sama nevím, co přesně chci (například co se týče techniky), Magda navrhne a doporučí možnosti. Děti, které s našimi materiály pracují, mají obrázky rády. Například při rozdávání slovníčků nebo nových stránek s komiksovým příběhem jsem ve třídě často slyšela „Jéééé, to je hezký!“. Jednání s Magdou je vždy milé, otevřené. Spolupráci vřele doporučuji.

Bára Dočkalová
učitelka angličtiny prostřednictvím divadla a dramatické výchovy

S paní Magdou jsme připravovali kresby pro video o náhradní rodinné péči. Od začátku moc milá a efektivní spolupráce. Vyladili jsme styl kresby dle potřeby, paní Magda se rychle zorientovala v našem spletitém scénáři plném postav, situací i odborných termínů. Kresby jsou krásné a přesně plní naši potřebu. Navíc jsme zakázku stihli dokončit opravdu velmi rychle. Moc děkuji a vřele doporučuji!

Výtvarnice Magda Andresová nám ilustrovala skripta „Botanika pro lesnické obory“, která jsme v roce 2021 vydali. Magdu jsem oslovil záměrně, protože vím, že kromě výrazného výtvarného nadání má i výborné znalosti živé přírody a zkušenosti s didaktikou biologie. Souhra těchto vlastností vskutku není častá. Zobrazené objekty tak vynikají věrností a věcnou správností. Velmi oceňuji parádní komunikaci, kdy jsme si řekli co a jak chceme zobrazit a co má být zdůrazněno tak, aby podklady pro studenty byly přehledné a dobře pochopitelné. Předností autorky je spolehlivost a dodržování termínů. S výsledkem jsem tedy velmi spokojen a rád ho používám ve výuce budoucích lesníků.

Dr. rer. nat. Petr Karlík
odborný asistent; přírodovědec, botanik a lesník; Fakulta lesnická a dřevařská, ČZU v Praze
karlik@fld.czu.cz

Obrázky paní Andresové jsou úchvatné, udělány s lehkostí a citem a nápadem! A to velmi rychle a za velmi přijatelnou cenu. Zakázky nebyly jednoduché – mozkový strom nebo zoufalí rodiče, ale vyrovnala se s tím fantasticky. Naše práce je zaměřena na terapeutická cvičení s hyperaktivními dětmi a dětmi s potížemi v učení. A naše neziskovka (Institut náprav neurovývojových poruch) v tomto směru chce působit i osvětou. A podobné obrázky nám nesmírně pomohly problematiku zprostředkovat a krásně zdokumentovat vlídný a lidský přístup, který my zastáváme. Takže palec nahoru pro práci Dr. Andresové. Je to člověk se srdcem a citem a to si v dnešní době velmi cením!

Petra Poláková
terapeutka poruch chování a učení, lektorka jógy

Má první autorská knížka Příběhy pastýřky se právě zrodila do hmoty. Pro mne úžasná ilustrátorka PhDr. Magda Andresová doprovodila vyprávění o Malé zrzavé pastýřce a jehňátku „k ničemu“ obrázky, jež chytnou čtenáře za srdce. A nejen to, veškerá příprava do tisku je její práce, což bylo limitující pro fyzický zrod této knihy, neboť má knížka se bude tisknout od 1. 2. 2021 v sociálním podniku Dílna U Beránka. My nemáme žádnou zkušenost s grafickou úpravou a prací, která předchází přípravě knih do tisku v obecnosti. Jen se mohu domnívat, kolik množství energie a času bylo mé knížce věnováno a hluboce si toho vážím. Intuitivní vedení mi do cesty přivedlo tuto krásnou bytost. Ale než přišla na řadu knížka, naše spolupráce byla na bázi maleb pro mou práci při výchově a vzdělávání dětí na rodinné usedlosti Bludička. Od paní ilustrátorky máme na našem statku výukové cedule malované na starý školní nábytek. Jsou originální a krásné. Velmi děkuji a doporučuji.

Ing. Mgr. Gabriela Žitníková
rozvíjím aktivity v rámci tzv. sociálního zemědělství na naší rodinné usedlosti Bludička, nyní se věnuji vedení sociálního podniku Dílna U Beránka.

Magda je autorkou mého kráááásného nového peří, na které se nemůžu vynadívat (to jest má nová korporátní identita, vizitky, děkovací kartičky, avatar). Jsem nadšená, je to jedinečné, svébytné, barevné a ladí to s mým stylem.

Hana Valentová
švadlena, která šije s láskou pro ty, co dokáží být krásné, módním trendům a věku navzdory
www.trikavky.cz

Dr. Magda Andresová ilustrovala tři mé populárně naučné knihy (Kameny a říše permoníků, Rozhovory s planetami, Putování s křemíkem a zinkem; všechny vydal spolek Česká geologie). S výsledkem jsem velmi spokojen, hlavně díky schopnosti autorky zpracovat i vymyslet motivy na velmi různorodá témata (a někdy kromě výtvarné stránky i přidat nějaký vtipný výrok). Důležité bylo i zpracování fotografií, které jsem dodal (ve dvou ze tří zmíněných knih), tak, že se staly přirozeným podkladem pro obrázky s různými postavami a dalšími motivy z příběhu knihy. Oceňuji též ochotu a vstřícnost v jednání.

Mgr. Václav Procházka, PhD.
geolog se zaměřením na geochemii a popularizaci
vprochaska@seznam.cz