Ilustrace

Těžiště mé ilustrátorské práce je především v dětské, didaktické, populárně naučné a odborné přírodovědné ilustraci. Ale nebráním se novým pracovním výzvám. Každému tématu pečlivě vybírám vhodnou výtvarnou techniku, dbám na citlivé a osobité provedení.

Kromě knižních titulů a brožur, jejichž přehled najdete přehledně v sekci „publikace“, můžete vidět moje ilustrace ve venkovních prostorových expozicích a naučných stezkách např. na zámku Litomyšl, v Konopištském a Vlašimském parku a na dalších místech.

Rozpohybované ilustrace si můžete prohlédnout v autorském animovaném klipu k písni „Aby mne miloval“ z alba Milokraj.

Grafický design

Většina mé grafické práce je zacílena na publikace a materiály z oblasti vzdělávání, osvětových iniciativ a neziskového sektoru. Často propojuji svoji ilustrátorskou a fotografickou práci s grafickým zpracováním. Věnuji se tedy zakázce od počátků až po tisková data. Dávám přednost tvořivé a „vám na míru šité“ zakázkové práci. Příklady mé práce z oblasti grafického designu a sazby si můžete prohlédnout podrobněji zde.

Výtvarné workshopy, tvořivé dílny, divadelní výukové programy

Mám bohatou zkušenost s vedením výtvarných a řemeslných dílen pro děti i dospělé. Zaměřuji se zejména na tyto oblasti:

  • grafické techniky (linoryt, tisk z koláže, suchá jehla a další),

  • knižní vazba

  • malba (včetně malby na materiály jako je sklo a hedvábí)

  • zpracování vlny, plstění

  • kresba

  • fotografie

V případě zájmu o realizaci některé z tvořivých dílen, mě neváhejte kontaktovat.

Didaktizace odborných témat

Moji doménou je tvorba didaktických pomůcek a materiálů, výukových programů, divadelních výukových programů, naučných stezek a další formy zpracování odborných témat do formy přiléhavé cílové skupině, zejména dětem a mládeži.

Fotografie

Věnuji se jak výtvarné fotografii, tak i užité fotografii. Více zde.