Tvořivé dílny

Mám bohatou zkušenost s vedením výtvarných a řemeslných dílen pro děti i dospělé. Níže uvádím anotace dílen, které je možné u mne objednat:

Jak se rodí kniha aneb od papíru ke knize

V této dílně přičichneme k podstatě knihařského řemesla. Osvojíme si základy knižní vazby a postup, jak všechna části knihy spojit v jeden osobitý a funkční celek.

Naučíme se základy knižní vazby. Budeme řezat, lepit, měřit, šít, přemýšlet, vybírat, kombinovat. Odnesete si vlastnoručně svázanou knihu, resp. zápisník v pevných deskách a dovednost, jak si kdykoli doma vytvořit vlastní knihu, zápisník, desky, případně jak opravit poškozenou vazbu.

Tvůrčí exkurze grafickými technikami I – tisk z výšky

Workshop je koncipován jako tvořivá exkurze do tajů grafických technik a ochutnávka jejich kouzla. Vyzkoušíme si slepotisk a ukážeme si na něm základní princip tzv. tisku z výšky. Posléze pronikneme do poetiky a záludností vícebarevného linorytu. Odnesete si svoje tvůrčí počiny a know-how, jak tyto techniky úspěšně zvládnout i v domácích podmínkách, aby vaše obrazy, přání, péefka dostaly nový půvab a výraz.

Tvůrčí exkurze grafickými technikami II – tisk z plochy

Využijme řízenou náhodu, aby rozšířila naše tvůrčí možnosti nebo i zakryla naše výtvarná omezení. Budeme se věnovat monotypu a protisku – hře s otisky, strukturami, barvami.

Tvůrčí exkurze grafickými technikami III – tisk z plochy

Naučíme se přemýšlet v barevných vrstvách. Ukážeme si principy vytváření vlastních grafických šablon – co je třeba vyřezat a co ponechat. Pochopíme, jak je vrstvit a kombinovat. Vyzkoušíme si vícebarevný fóliořez. Výsledkem budete překvapeni a okouzleni.

Stvořeni pro tvoření

Vyzkoušíme si, co lze s dětmi a pro děti vyrobit a nekupovat, aby z toho měly radost, zabavily se, získaly dovednosti a vztah k věcem okolo sebe. Představíme si společné tvoření jako účinný prostředek proti „inflaci” hraček a věcí. Workshop může mít podobu jednoho nebo několika navazujících setkání.

Zpracování vlny a suché plstění

Poznávání vlny jako mnohotvárného materiálu. Ukážeme si, jak vypadá surová vlna, jak si ji vyčistit, zpracovat a připravit ke tvoření. Začneme jednoduchým plstěním do filcu a posléze se odvážně vrhneme na prostorové objekty z vlny formou suchého plstění.

Dřevohraní

Při dřevohraní zažijete řezání, vrtání, broušení, měření, spojování… Hra se dřevem pro malé i velké, pro kluky i holky – pro všechny, kteří chtějí rozvíjet svoji šikovnost.

dilny3  dilny1

dilny_7 dilny_3Komentáře nejsou povoleny.