Illustrations for children

Illustrace pro děti / Illustrations for children

Co to bylo?

Autorská knížka o strachu ze tmy.

What was that? An author’s book about the fear of the dark.

CoToBylo_610x230_vevercidutina CoToBylo_610x230_skokven CoToBylo_610x230_spící_vevCoToBylo_610x230_netopýr CoToBylo_610x230_jelen

Z připravované autorské knihy „Ronja je tu teprve krátce“

Křehký poetický příběh o vyrovnávání se se ztrátou někoho blízkého.

From the forthcoming book „Ronja is only here for a short time“. A tender, poetic story about coping with the loss of someone close.

Ronja2d Quirky Hatch & Markings Quirky Hatch & Markings

Chlapec, moře a hvězdy

Výpravné ilustrace pro poetickou dětskou knížku Radka Adamce. Kniha vyšla v říjnu 2023.

The Boy, the Sea and the Stars. Spectacular illustrations for a poetic children’s book by Radek Adamec. The book was published in October 2023.

barevné podklady 0774_22_adamec_chlapec_more-a-hvezdy-ukazka2

chlapec a maják_1-2 chlapec a maják_formát chlapec a maják_formát

Komiks pro nejmenší děti a prosvětlovačka (čas. Dráček)

Spolupráce s časopisem Dráček, který je určen dětem od 2 – 6 let, trvá již od roku 2021. Pro časopis tvořím dvojstranu s komiksem o zvířecích kamarádech a také tzv. prosvětlovačku, tedy stránku, která má z rubu ukryté „tajemství“, které objevíte prosvícením stránky pomocí baterky. Je to někdy ilustrátorský oříšek :-), ale baví mě to.

Comics for the youngest children and a light-up picture for a children’s magazin. I have been collaborating with Dráček magazine, which is intended for children from 2 to 6 years old, since 2021. For the magazine, I create a double-page comic book about animal friends and also a so-called light-up page, i.e. a page that has a hidden „secret“ on the reverse side, which you discover by shining a flashlight through the page.

Dráček_3_440x270 Dráček_3_440x270 Dráček_příběh třetí Dráček_3_440x270

prosvětlovačka_akvarium prosvětlovačka_akvarium prosvětlovačka_akvarium prosvětlovačka_akvariumprosvětlovačka_akvarium prosvětlovačka_akvarium

Edukační desková hra Legendy Tater

Milá spolupráce se slovenským ateliérem Gasphar creative pokračovala a vyústila v další edukativní deskovou hru Legendy Tater. Níže  najdete ochutnávku ilustrací, více o hře se dozvíte na stránkách Alta Magica.

Educational board game Legends of the Tatras. The nice cooperation with the Slovak studio Gasphar creative continued and resulted in another educational board game Legends of the Tatras. Below you will find a taste of the illustrations, you can find out more about the game on the Alta Magica website.

barevné podklady barevné podklady barevné podklady

barevné podklady barevné podklady barevné podklady

Edukační desková hra Štiavnica nad zlato

Slovenský ateliér Gashpar creative mne oslovil ke spolupráci na zábavné edukační deskové hře o hornické historii Banské Štiavnice. Více o hře na tomto odkazu.

Educational board game Štiavnica nad zlato. The Slovak studio Gashpar creative approached me to collaborate on a fun educational board game about the mining history of Banská Štiavnica.

krabicaPlan2k

Papírohrátky

Papírohrátky jsou autorské hrátky s médiem papíru. Je to báječný a dostupný materiál. Baví mne vymýšlet úsporné a přitom nápadité výtvory z papíru, na jejichž vytvoření se děti mohou podílet, něco se naučit, v něčem se zdokonalit, a které posléze slouží ke hře a třeba jako herní prostor snadno sbalitelný na cesty.

Papírohrátky is the author’s play with the medium of paper. It is a wonderful and accessible material. I enjoy coming up with economical yet imaginative paper creations that children can participate in, learn something, get better at, and that can then be used for play and perhaps as a play space that can be easily packed away for travel.

Vznikly tak prostorové vystřihovánky, po jejichž vystřižení a složení vznikne oboutranný domek…

_MG_3603 papírohrátky_domek2

nebo herní prostor…

v_les2 v_louka1 v_louka2

pohyblivé vystřihovánky aj …

papirohratky_lisak2 papirohratky_lisak papirohratky_lenochod a lev papirohratky_lenochod papirohratky_lev papirohratky_Barunka

Labyrint – Raketa

Illustrations for children’s magazine Raketa.

labyrint_raketa

Nový prostor (dětská stránka)

Dětská strana pro Nový prostor vznikla na sklonku roku 2016. Připravovala jsem ji jak po obsahové tak po výtvarné stránce. Téma dětské stránky se vždy dotýká hlavního tématu Nového prostoru, zpracovává ho pro dětského čtenáře hravou a interaktivní formou.

NP6 NP5

enpík3 NP7

enpík1 enpík

enpík2 enpík3

enpík4 enpík5

Mládež bez růžových brýlí

Youth without rose-tinted glasses brochure.

bez růžových brýlí3 bez růžových brýlí7

bez růžových brýlí8 bez růžových brýlí5

bez růžových brýlí2 bez růžových brýlí1

Putování s křemíkem a zinkem

Populárně naučná knížka o tom, že chemie a geologie nemusí být nuda.

Wandering with silicon and zinc. A popular educational book about how chemistry and geology don’t have to be boring.

putování s křemíkem1 putování s křemíkem6

putování s křemíkem4 putování s křemíkem3Komentáře nejsou povoleny.